3.0SMCJ6.5CA
Manufacturer Part Number:
3.0SMCJ6.5CA
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIOD 3000W DO-214AB 6.5V
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
267.9A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V