TESDL24V RWG
Manufacturer Part Number:
TESDL24V RWG
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
1005, 24V, 47W, 10PF, ESD PROTEC
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
USB
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
10pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
1005 (2512 Metric)
Power - Peak Pulse :
47W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
1005
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
51V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V (Max)