SMCJ7.5A-TP
Manufacturer Part Number:
SMCJ7.5A-TP
Manufacturer/Brand:
Micro Commercial Co
Part of Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AB
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
116.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
SMC (DO-214AB)
Voltage - Breakdown (Min) :
8.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V