1.5SMCJ18C
Manufacturer Part Number:
1.5SMCJ18C
Manufacturer/Brand:
Diotec Semiconductor
Part of Description:
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMC
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
46.6A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
SMC/DO-214AB
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V