1SMA13AT3G
Manufacturer Part Number:
1SMA13AT3G
Manufacturer/Brand:
Fairchild/ON Semiconductor
Part of Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA
Manufacturer :
Fairchild/ON Semiconductor
Capacitance @ Frequency :
860pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18.6A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V