SMBJ8.5CA-TR
Manufacturer Part Number:
SMBJ8.5CA-TR
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
TVS DIODE 8.5VWM 19.5VC SMB
Manufacturer :
STMicroelectronics
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
41.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMB (DO-214AA)
Voltage - Breakdown (Min) :
9.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V