VTVS36ASMF-M3-08
Manufacturer Part Number:
VTVS36ASMF-M3-08
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 36VWM 61VC DO219AB
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
342pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.24A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-219AB
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-219AB (SMF)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
61V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V