P6SMBJ8.5C
Manufacturer Part Number:
P6SMBJ8.5C
Part of Description:
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC SMB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
37.7A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
9.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V