P6SMBJ48
Manufacturer Part Number:
P6SMBJ48
Part of Description:
TVS DIODE 48VWM 85.5VC SMB/DO214
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
85.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V