P6SMBJ14C
Manufacturer Part Number:
P6SMBJ14C
Part of Description:
TVS DIODE 14VWM 25.8VC SMB/DO214
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
23.3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
25.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V