P6SMBJ70CA
Manufacturer Part Number:
P6SMBJ70CA
Part of Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC SMB/DO214
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V