VCAN36A2-03G-E3-18
Manufacturer Part Number:
VCAN36A2-03G-E3-18
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 36VWM 63VC SOT323
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
CAN
Bidirectional Channels :
2
Capacitance @ Frequency :
8pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.4A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Power - Peak Pulse :
150W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-323
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
39V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
63V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V (Max)