ESDSLC24VAE2-TP
- Manufacturer Part Number:
- ESDSLC24VAE2-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- ESD,24V, 0201-A
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency :
- 0.3pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 1.5A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Power - Peak Pulse :
- 80W
- Supplier Device Package :
- 0201-A
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 26.5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 53V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V (Max)