5KP28A-HRA
Manufacturer Part Number:
5KP28A-HRA
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC P600
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
112.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V