BZW50-82RL
Manufacturer Part Number:
BZW50-82RL
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
TVS DIODE 82VWM 189VC R6
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
2600pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
317A (8/20µs)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
R-6, Axial
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
R-6
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
91V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
189V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
82V