SM8SF24A-Q
Manufacturer Part Number:
SM8SF24A-Q
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC 2DFN
Manufacturer :
Bourns Inc.
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
180A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
2-LDFN
Power - Peak Pulse :
7000W (7kW)
Supplier Device Package :
2-DFN (8.1x10.5)
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V