5.0SMDJ15AS
Manufacturer Part Number:
5.0SMDJ15AS
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4V DO214 TR13
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
204.9A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V