5.0SMDJ11AS
Manufacturer Part Number:
5.0SMDJ11AS
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2V DO214 TR13
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
274.7A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V