1.5KE180CA-E3/54
Manufacturer Part Number:
1.5KE180CA-E3/54
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 154VWM 246VC 1.5KE
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
1.5KE
Voltage - Breakdown (Min) :
171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
246V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
154V