SMB10J24A-E3/5B
Manufacturer Part Number:
SMB10J24A-E3/5B
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Product Status :
Active
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V