BZW50-27B
Manufacturer Part Number:
BZW50-27B
Part of Description:
TVS DIODE 27VWM 62VC R6
Capacitance @ Frequency :
3500pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
968A (8/20µs)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
30V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
62V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
27V