SM15T36CAY
Manufacturer Part Number:
SM15T36CAY
Part of Description:
TVS DIODE 30.8VWM 64.3VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
156A (8/20µs)
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30.8V