SM15T39CAY
Manufacturer Part Number:
SM15T39CAY
Part of Description:
TVS DIODE 33.3VWM 69.7VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
143A (8/20µs)
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33.3V