BZW04-5V8B
Manufacturer Part Number:
BZW04-5V8B
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO15
Manufacturer :
STMicroelectronics
Capacitance @ Frequency :
1750pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
38A
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
DO-15 (DO-204AC)
Voltage - Breakdown (Min) :
6.45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
10.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
5.8V