SMF12A-M3-08
Manufacturer Part Number:
SMF12A-M3-08
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMF
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
483pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10.1A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-219AB
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-219AB (SMF)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V