8.0SMDJ75A
Manufacturer Part Number:
8.0SMDJ75A
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
66.2A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
8000W (8kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V