SLVU2.8-4A1
Manufacturer Part Number:
SLVU2.8-4A1
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
TVS DIODE 2.8VWM 15VC 8-SOIC
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Ethernet
Bidirectional Channels :
4
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
24A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SOIC
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
2.8V