LC03-3.3BTG
Manufacturer Part Number:
LC03-3.3BTG
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 3.3VWM 17VC 8-SOIC
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Ethernet
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
9pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
150A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power - Peak Pulse :
3300W (3.3kW)
Power Line Protection :
Yes
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SOIC
Type :
Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels :
2
Voltage - Breakdown (Min) :
3.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)