ESD9X3.3ST5G
Manufacturer Part Number:
ESD9X3.3ST5G
Manufacturer/Brand:
Fairchild/ON Semiconductor
Part of Description:
TVS DIODE 3.3VWM 10.4VC SOD923
Manufacturer :
Fairchild/ON Semiconductor
Capacitance @ Frequency :
80pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9.8A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-923
Power - Peak Pulse :
102W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-923
Voltage - Breakdown (Min) :
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
10.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)