ESD5V3U2U03FH6327XTSA1
- Manufacturer Part Number:
- ESD5V3U2U03FH6327XTSA1
- Part of Description:
- TVS DIODE 5.3VWM 15VC TSFP-3
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 0.4pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 3A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- SOT-723
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- PG-TSFP-3
- Unidirectional Channels :
- 2
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 6V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 15V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 5.3V (Max)