MRT100KP350CA
Manufacturer Part Number:
MRT100KP350CA
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 350VWM 690VC CASE 5A
Manufacturer :
Microchip Technology
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-204AR, Axial
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Supplier Device Package :
Case 5A (DO-204AR)
Voltage - Breakdown (Min) :
389V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
690V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
350V