BZW50-15RL
Manufacturer Part Number:
BZW50-15RL
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM 35VC R6
Capacitance @ Frequency :
13500pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1714A (1.714kA) (8/20µs)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
16.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V