BZW50-68RL
Manufacturer Part Number:
BZW50-68RL
Part of Description:
TVS DIODE 68VWM 157VC R6
Capacitance @ Frequency :
3000pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
382A (8/20µs)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
75.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
157V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
68V