MSMCJ8.5CA
- Manufacturer Part Number:
- MSMCJ8.5CA
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AB
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 104.2A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AB, SMC
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Supplier Device Package :
- DO-214AB (SMCJ)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 9.44V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 14.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 8.5V