3.0SMCJ8.5CA
Manufacturer Part Number:
3.0SMCJ8.5CA
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIOD 3000W DO-214AB 8.5V
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
208.3A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V