1.5KE24CA-T
Manufacturer Part Number:
1.5KE24CA-T
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO201
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
45A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-201
Voltage - Breakdown (Min) :
22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
33.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20.5V