SMA6J130CA-TR
Manufacturer Part Number:
SMA6J130CA-TR
Part of Description:
TVS DIODE 130VWM 223VC SMA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
223V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V