PTVS12VZ1USKYL
Manufacturer Part Number:
PTVS12VZ1USKYL
Manufacturer/Brand:
Nexperia USA Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 12VWM 21.8VC DSN1608-2
Manufacturer :
Nexperia USA Inc.
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
430pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10.5A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power - Peak Pulse :
230W
Supplier Device Package :
DSN1608-2
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)