SMBJ64CD-M3/H
Manufacturer Part Number:
SMBJ64CD-M3/H
Part of Description:
TVS DIODE 64VWM 102VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.88A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
72.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
102V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V