5KP24CA-AT/B
Manufacturer Part Number:
5KP24CA-AT/B
Manufacturer/Brand:
YAGEO
Part of Description:
5KP, P600, 24V, 38.9V, AUTO,BOX
Manufacturer :
YAGEO
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
131.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V