SM8S26ATHE3/I
Manufacturer Part Number:
SM8S26ATHE3/I
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO218AC
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
157A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-218AC
Power - Peak Pulse :
6600W (6.6kW)
Supplier Device Package :
DO-218AC
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V