PTVS15-058C-SH
Manufacturer Part Number:
PTVS15-058C-SH
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 58VWM 110VC
Manufacturer :
Bourns Inc.
Applications :
General Purpose
Capacitance @ Frequency :
12000pF @ 10kHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15000A (15kA) (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
2-SMD
Supplier Device Package :
SMD
Voltage - Breakdown (Min) :
64V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
110V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V (Max)