BZW50-180
Manufacturer Part Number:
BZW50-180
Part of Description:
TVS DIODE 180VWM 410VC R6
Capacitance @ Frequency :
1500pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
146A (8/20µs)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
410V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V