30KP288A
- Manufacturer Part Number:
- 30KP288A
- Manufacturer/Brand:
- MDE Semiconductor Inc
- Part of Description:
- TVS DIODE UP 288VRWM 469.9VC
- Manufacturer :
- MDE Semiconductor Inc
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 64.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- P600, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 30000W (30kW)
- Supplier Device Package :
- P600
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 321.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 469.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 288V