20KPA96A
- Manufacturer Part Number:
- 20KPA96A
- Manufacturer/Brand:
- MDE Semiconductor Inc
- Part of Description:
- TVS DIODE UP 96VRWM 155VC
- Manufacturer :
- MDE Semiconductor Inc
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 130.3A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 20000W (20kW)
- Product Status :
- Active
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 107.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 155V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 96V