20KPA132A
- Manufacturer Part Number:
- 20KPA132A
- Manufacturer/Brand:
- MDE Semiconductor Inc
- Part of Description:
- TVS DIODE UP 132VRWM 213VC
- Manufacturer :
- MDE Semiconductor Inc
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 94.8A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 20000W (20kW)
- Product Status :
- Active
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 147.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 213V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 132V