20KPA132CA
Manufacturer Part Number:
20KPA132CA
Manufacturer/Brand:
MDE Semiconductor Inc
Part of Description:
TVS DIODE UP 132VRWM 213VC
Manufacturer :
MDE Semiconductor Inc
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
94.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
20000W (20kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
147.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
213V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
132V