30KPA240A
Manufacturer Part Number:
30KPA240A
Part of Description:
TVS DIODE 240VWM 387VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
78.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
268.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
387V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
240V