20KPA32A
Manufacturer Part Number:
20KPA32A
Part of Description:
TVS DIODE 32VWM 54.3VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
372A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
20000W (20kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
35.74V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
54.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
32V