M5KP51CA
- Manufacturer Part Number:
- M5KP51CA
- Part of Description:
- TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO204AR
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 61A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-204AR, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Supplier Device Package :
- DO-204AR
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 56.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 82.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 51V